Historie firmy

  Historie firmy sahá do roku 1991, kdy její zakladatel, pan Milan Sivera začal podnikat v oblasti radiotechniky, kdy montoval a dodával  profesionální radiové sítě a systémy.  Největší zakázkou v této době byla např. kompletní radiová síť pro Vodovody a kanalizace v Mladé Boleslavi, která měla tehdy špičkové technické parametry, včetně možnosti vstupu radiostanic do telefonní sítě a naopak.
​​​​​​​

    Jakmile se na trhu začaly objevovat nové telekomunikační technologie, firma je začala okamžitě aplikovat. Tak také došlo ke spolupráci s operátory těchto nových systémů společnostmi Radiokontakt operátor, nabízející radiové kapesní pagery a Eurotel, nabízející první mobilní telefony. Se společností Eurotel firma spolupracovala od roku 1993. V té době  nejen v oblasti prodeje mobilních telefonů, ale výrazně se podílela i na výstavbě prvních vysílačů pro mobilní telefony v celé ČR.


   V roce 1995 byla založena společnost  SIVERA electronic s.r.o., která byla už v roce 1999 vyhodnocena nejlepším autorizovaným dealerem spol. EuroTel na Moravě a zařadila se do exluzivní skupiny MAX programu této společnosti. Členství v této exluzivní skupině  zavazovalo firmu poskytovat maximálně kvalitní služby a servis pro všechny zákazníky využívající mobilní telefony spol. Eurotel. V této době  nastal maximální boom v oblasti prodeje mobilních telefonů a  firma procházela bouřlivým vývojem. V té době měla vlastní síť  prodejních míst a přes 30 zaměstnanců.


    V roce 1999  společnost dosáhla obratu přes 60 milionů Kč. Specializované maloobchodní prodejny měla v Přerově tři a dále po jedné v Brně, Olomouci, Zlíně, Hranicích, Kyjově a Vyškově. Do oblasti telekomunikací patří i satelitní sledovací a navigační systémy GPS, kde realizovala celou řadu významných zakázek, jako například Správy silnic Olomouckého a Zlínského kraje, Záchranné služby a Severomoravskou energetiku. Od roku 2005 začalo docházet  k významným změnám u dominantního partnera spol. Eurotel, kdy ji nejprve zakoupil největší provozovatel pevných linek v ČR spol. Český Telekom a následně se stala vlastníkem Českého Telekomu  – nadnárodní společnost Telefónica, která vytvořila v ČR společnost Telefónica O2, Czech republic a.s.  Společnost Sivera electronic se v této době stala Gold Business partnerem této společnosti, což znamenalo, poskytování celého sortimentu služeb této společnosti pro všechny skupiny jejich zákazníků v oblasti zejména Střední Moravy.  Společnost patřila v té době mezi pět jejich největších partnerů. Bohužel spol. O2 začala od svého nástupu měnit svou obchodní politiku, do které jí systém osobní péče  ve spolupráci s regionálními partnery nezapadal a tak došlo k jejímu  omezování a následně i ze strany O2 k  jednostrannému ukončení více než dvacetileté spolupráce. 


    Vzhledem  ke svým dlouholetým zkušenostem v oblasti klientské péče se po ukončení spolupráce s O2 spol. Sivera electronic přesunula do oblasti poradenství, kdy de de-facto přešla ze strany poskytovatelů výrobků a služeb na stranu jejich uživatelů, kdy jim pomáhá vybírat nejvhodnější  a ekonomicky nejvýhodnější technická řešení.  Poradenství poskytuje nejen v oblasti telekomunikací, ale také energetiky. V této oblasti radí svým klientům nejen s problematikou a výběrem dodavatelů, ale také s volbou těch nejmodernějších a nejúspornějších systémů vytápění, osvětlení, monitorování a podobně.  V rámci telekomunikací mimo  jiné radí firmám  se zaváděním on-line pokladních systémů  zaměřených na Elektronickou evidenci tržeb.


    Společnost má velmi široké reference z celého spektra  uživatelů telekomunikačních a energetických služeb, protože  její péčí, ve více než 20-ti leté historii, prošlo více než  7.000 firem z oblasti Moravskoslezského, Zlínského a Olomouckého kraje i několik tisíc rezidentních zákazníků. 


    Majitel a jednatel společnosti  je dlouholetým členem a  místopředsedou Hospodářské komory v Přerově a současně i členem energetické sekce HK ČR, která je poradním orgánem HK ČR ve vztahu k vládě a parlamentu v oblasti energetiky. Společnost byla prověřena i NBÚ.